B10B-PUDSS(LF)(SN)
B10B-PUDSS(LF)(SN)
ПроизводительJST
Партномер производителяB10B-PUDSS(LF)(SN)
ОписаниеConnectors JST B10B-PUDSS(LF)(SN)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | JST |
| Вес | 0.759 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Copper Alloy;Glass-Fiber Reinforced PA66 |
| Reference Series | PUD |
| Number of Pins | 10P |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 2 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Row Spacing | 2mm |
| Number of PINs Per Row | 5 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pins Structure | 2x5P |
| Y-Width of Bottom Edge on Board | 8.3mm |
| X-Length of Bottom Edge on Board (Spacing Line) | 12mm |
| Z-Height of the Board | 9.6mm |
| Current Rating-Signal | 3A |
