WT080C1W-183R-001
WT080C1W-183R-001
ПроизводительZGWD
Партномер производителяWT080C1W-183R-001
ОписаниеConnectors ZGWD WT080C1W-183R-001
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | ZGWD |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 30V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Copper alloy;LCP |
| Number of Pins | 18P |
| Pitch | 0.8mm |
| Number of Rows | 1 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Number of PINs Per Row | 18 |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Pins Structure | 1x18P |
| Z-Height of the Board | 1.85mm |
| Current Rating-Signal | 500mA |
