DT120BW-041R-001
DT120BW-041R-001
ПроизводительZGWD
Партномер производителяDT120BW-041R-001
ОписаниеConnectors ZGWD DT120BW-041R-001
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | ZGWD |
| Вес | 0.12 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 50V |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper alloy;LCP |
| Number of Pins | 4P |
| Pitch | 1.2mm |
| Number of Rows | 1 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Number of PINs Per Row | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Pins Structure | 1x4P |
| X-Length of Bottom Edge on Board (Spacing Line) | 6.6mm |
| Current Rating-Signal | 1.5A |
