A300E1W2-2B12P12
A300E1W2-2B12P12
ПроизводительJXTCONN
Партномер производителяA300E1W2-2B12P12
ОписаниеConnectors JXTCONN A300E1W2-2B12P12
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | JXTCONN |
| Вес | 1.497 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 600V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Brass;PA66 |
| Reference Series | Micro-Fit(MX 3.0) |
| Number of Pins | 12P |
| Pitch | 3mm |
| Number of Rows | 2 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Row Spacing | 3mm |
| Number of PINs Per Row | 6 |
| Supplementary Features | Harpoon Contact (Plastic) |
| Mounting Type | Right Angle |
| Pins Structure | 2x6P |
| Y-Width of Bottom Edge on Board | 11.8mm |
| X-Length of Bottom Edge on Board (Spacing Line) | 21mm |
| Z-Height of the Board | 8.8mm |
| Current Rating-Signal | 5A |
