XDM200C-2-12-Z-2.8-G1
XDM200C-2-12-Z-2.8-G1
Производительchxunda
Партномер производителяXDM200C-2-12-Z-2.8-G1
ОписаниеConnectors chxunda XDM200C-2-12-Z-2.8-G1
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | chxunda |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Contact Material | Brass |
| Number of Pins | 24P |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2mm |
| Insulation Height | 2.8mm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pins Structure | 2x12P |
| Length of End Connection Pin | 2.9mm |
| Length of Mating Pin | 3.5mm |
| Circluar Pins/Square Pins | Round Pin |
| Current Rating-Signal | 2A |
