HC-0.8-15PLT
HC-0.8-15PLT
ПроизводительHCTL
Партномер производителяHC-0.8-15PLT
ОписаниеConnectors HCTL HC-0.8-15PLT
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HCTL |
| Вес | 0.255 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 30V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Phosphor Bronze;LCP |
| Number of Pins | 15P |
| Pitch | 0.8mm |
| Number of Rows | 1 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Number of PINs Per Row | 15 |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Pins Structure | 1x15P |
| Y-Width of Bottom Edge on Board | 2.65mm |
| Z-Height of the Board | 3.3mm |
| Current Rating-Signal | 500mA |
