BX-VH3.96-6PZZ-GW
BX-VH3.96-6PZZ-GW
ПроизводительBossie
Партномер производителяBX-VH3.96-6PZZ-GW
ОписаниеConnectors Bossie BX-VH3.96-6PZZ-GW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Bossie |
| Вес | 1.898 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Copper alloy;PA66 |
| Reference Series | VH |
| Number of Pins | 6P |
| Pitch | 3.96mm |
| Number of Rows | 1 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Row Spacing | - |
| Number of PINs Per Row | 6 |
| Supplementary Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pins Structure | 1x6P |
| Y-Width of Bottom Edge on Board | 7.9mm |
| X-Length of Bottom Edge on Board (Spacing Line) | 23.76mm |
| Z-Height of the Board | 14mm |
| Current Rating-Signal | 7A |
