BX-HY2.0-9PWZ-GW
BX-HY2.0-9PWZ-GW
ПроизводительBossie
Партномер производителяBX-HY2.0-9PWZ-GW
ОписаниеConnectors Bossie BX-HY2.0-9PWZ-GW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Bossie |
| Вес | 0.646 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 200V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Copper alloy;PA66 |
| Reference Series | HY |
| Number of Pins | 9P |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 1 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Row Spacing | - |
| Number of PINs Per Row | 9 |
| Supplementary Features | - |
| Mounting Type | Right Angle |
| Pins Structure | 1x9P |
| Y-Width of Bottom Edge on Board | 8mm |
| X-Length of Bottom Edge on Board (Spacing Line) | 20mm |
| Z-Height of the Board | 5.1mm |
| Current Rating-Signal | 2A |
