ZX-VH3.96-9PWZ-GW
ZX-VH3.96-9PWZ-GW
ПроизводительMegastar
Партномер производителяZX-VH3.96-9PWZ-GW
ОписаниеConnectors Megastar ZX-VH3.96-9PWZ-GW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Megastar |
| Вес | 3.331 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Copper alloy;PA66 |
| Reference Series | VH |
| Number of Pins | 9P |
| Pitch | 3.96mm |
| Number of Rows | 1 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Row Spacing | - |
| Number of PINs Per Row | 9 |
| Mounting Type | Right Angle |
| Pins Structure | 1x9P |
| Y-Width of Bottom Edge on Board | 8.6mm |
| X-Length of Bottom Edge on Board (Spacing Line) | 35.64mm |
| Z-Height of the Board | - |
| Current Rating-Signal | 7A |
