APH-B3B-11
APH-B3B-11
ПроизводительJXTCONN
Партномер производителяAPH-B3B-11
ОписаниеConnectors JXTCONN APH-B3B-11
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | JXTCONN |
| Вес | 0.169 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Brass;PA66 |
| Reference Series | PH |
| Number of Pins | 3P |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 1 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Row Spacing | 2.5mm |
| Number of PINs Per Row | 3 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pins Structure | 1x3P |
| Y-Width of Bottom Edge on Board | 4.75mm |
| X-Length of Bottom Edge on Board (Spacing Line) | 8mm |
| Z-Height of the Board | 6mm |
| Current Rating-Signal | 2A |
