B200UD-TS08PR-PC065
B200UD-TS08PR-PC065
ПроизводительBXCONN
Партномер производителяB200UD-TS08PR-PC065
ОписаниеConnectors BXCONN B200UD-TS08PR-PC065
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | BXCONN |
| Вес | 0.876 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Contact Material | Copper alloy |
| Number of Pins | 16P |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2mm |
| Insulation Height | 4.3mm |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Pins Structure | 2x8P |
| Circluar Pins/Square Pins | Square Hole |
| Current Rating-Signal | 1.5A |
