HC-5557C-2*9AW-05
HC-5557C-2*9AW-05
ПроизводительHCTL
Партномер производителяHC-5557C-2*9AW-05
ОписаниеConnectors HCTL HC-5557C-2*9AW-05
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HCTL |
| Вес | 11.681 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 600V |
| Contact Material | Brass;LCP |
| Number of Pins | 18P |
| Pitch | 5.7mm |
| Number of Rows | 2 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Number of PINs Per Row | 9 |
| Mounting Type | Right Angle |
| Pins Structure | 2x9P |
| Y-Width of Bottom Edge on Board | 14.8mm |
| Z-Height of the Board | 12.5mm |
| Current Rating-Signal | 23A |
