ZX-XH2.54-4PZZ-GW
ZX-XH2.54-4PZZ-GW
ПроизводительMegastar
Партномер производителяZX-XH2.54-4PZZ-GW
ОписаниеConnectors Megastar ZX-XH2.54-4PZZ-GW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Megastar |
| Вес | 0.494 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Copper alloy;PA66 |
| Reference Series | XH |
| Number of Pins | 4P |
| Pitch | 2.5mm |
| Number of Rows | 1 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Row Spacing | - |
| Number of PINs Per Row | 4 |
| Supplementary Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pins Structure | 1x4P |
| Y-Width of Bottom Edge on Board | 5.75mm |
| X-Length of Bottom Edge on Board (Spacing Line) | 12.5mm |
| Z-Height of the Board | 7mm |
| Current Rating-Signal | 3A |
