ZX-0.8-8PWT
ZX-0.8-8PWT
ПроизводительMegastar
Партномер производителяZX-0.8-8PWT
ОписаниеConnectors Megastar ZX-0.8-8PWT
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Megastar |
| Вес | 0.143 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 30V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Brass;LCP |
| Reference Series | - |
| Number of Pins | 8P |
| Pitch | 0.8mm |
| Number of Rows | 1 |
| Flame Retardant Rating | - |
| Row Spacing | - |
| Number of PINs Per Row | 8 |
| Supplementary Features | Auxiliary Solder Pin |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Pins Structure | 1x8P |
| Y-Width of Bottom Edge on Board | 2.82mm |
| X-Length of Bottom Edge on Board (Spacing Line) | 8.65mm |
| Z-Height of the Board | 1.85mm |
| Current Rating-Signal | 500mA |
