UBA-4R-D14-4D(LF)(SN)
UBA-4R-D14-4D(LF)(SN)
ПроизводительJST
Партномер производителяUBA-4R-D14-4D(LF)(SN)
ОписаниеConnectors JST UBA-4R-D14-4D(LF)(SN)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | JST |
| Вес | 3.135 |
| Operating Temperature | -55℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 30V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Copper alloy |
| Number of Pins | 4P |
| Number of Rows | 1 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Number of PINs Per Row | 4 |
| Mounting Type | Right Angle |
| Pins Structure | 1x4P |
| Y-Width of Bottom Edge on Board | 15.22mm |
| X-Length of Bottom Edge on Board (Spacing Line) | 14.5mm |
| Z-Height of the Board | 7mm |
| Current Rating-Signal | 1A |
