FTSH-103-01-L-D
FTSH-103-01-L-D
ПроизводительSamtec
Партномер производителяFTSH-103-01-L-D
ОписаниеConnectors Samtec FTSH-103-01-L-D
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Samtec |
| Вес | 0.4 |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Number of Pins | 6P |
| Pitch | 1.27mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 1.27mm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pins Structure | 2x3P |
| Circluar Pins/Square Pins | Pin Header |
| Current Rating-Signal | 3.4A |
