FTSH-105-01-L-DV-007-K-P-TR
FTSH-105-01-L-DV-007-K-P-TR
ПроизводительSamtec
Партномер производителяFTSH-105-01-L-DV-007-K-P-TR
ОписаниеConnectors Samtec FTSH-105-01-L-DV-007-K-P-TR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Samtec |
| Вес | 1.167 |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Number of Pins | 10P |
| Pitch | 1.27mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 1.27mm |
| Insulation Height | 2.51mm |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Length of Mating Pin | 3.05mm |
| Circluar Pins/Square Pins | Pin Header |
| Current Rating-Signal | 3.4A |
