FTSH-105-01-F-DV-K-P-TR
FTSH-105-01-F-DV-K-P-TR
ПроизводительSamtec
Партномер производителяFTSH-105-01-F-DV-K-P-TR
ОписаниеConnectors Samtec FTSH-105-01-F-DV-K-P-TR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Samtec |
| Вес | 0.56 |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Number of Pins | 10P |
| Pitch | 1.27mm |
| Number of Rows | 2 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Row Spacing | 1.27mm |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Current Rating-Signal | 3.4A |
