901301120
901301120
ПроизводительMOLEX
Партномер производителя901301120
ОписаниеConnectors MOLEX 901301120
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | MOLEX |
| Вес | 3.91 |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ |
| Voltage Rating (Max) | 350V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Brass |
| Reference Series | - |
| Number of Pins | 20P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Number of PINs Per Row | 10 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pins Structure | 2x10P |
| Current Rating-Signal | 3A |
