430450619
430450619
ПроизводительMOLEX
Партномер производителя430450619
ОписаниеConnectors MOLEX 430450619
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | MOLEX |
| Вес | 2.849 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 600V |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Reference Series | Micro-Fit(MX 3.0) |
| Number of Pins | 6P |
| Pitch | 3mm |
| Number of Rows | 2 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Row Spacing | 3mm |
| Number of PINs Per Row | 3 |
| Supplementary Features | Auxiliary Solder Pin |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Pins Structure | 2x3P |
| Y-Width of Bottom Edge on Board | 11.2mm |
| X-Length of Bottom Edge on Board (Spacing Line) | 12.65mm |
| Z-Height of the Board | 9.91mm |
| Current Rating-Signal | 8.5A |
