901303108
901303108
ПроизводительMOLEX
Партномер производителя901303108
ОписаниеConnectors MOLEX 901303108
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | MOLEX |
| Вес | 1.667 |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ |
| Voltage Rating (Max) | 350V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Brass |
| Reference Series | - |
| Number of Pins | 8P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Number of PINs Per Row | 4 |
| Mounting Type | Right Angle |
| Pins Structure | 2x4P |
| Current Rating-Signal | 3A |
