559594030
559594030
ПроизводительMOLEX
Партномер производителя559594030
ОписаниеConnectors MOLEX 559594030
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | MOLEX |
| Вес | 7.281 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Brass |
| Reference Series | - |
| Number of Pins | 40P |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 2 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Row Spacing | 5mm |
| Number of PINs Per Row | 20 |
| Mounting Type | Right Angle |
| Pins Structure | 2x20P |
| Current Rating-Signal | 3A |
