39306108
39306108
ПроизводительMOLEX
Партномер производителя39306108
ОписаниеConnectors MOLEX 39306108
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | MOLEX |
| Вес | 3.549 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 600V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Brass;PA |
| Reference Series | - |
| Number of Pins | 10P |
| Pitch | 4.2mm |
| Number of Rows | 2 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Row Spacing | 4.2mm |
| Number of PINs Per Row | 5 |
| Mounting Type | - |
| Pins Structure | 2x5P |
| Current Rating-Signal | 9A |
