430451027
430451027
ПроизводительMOLEX
Партномер производителя430451027
ОписаниеConnectors MOLEX 430451027
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | MOLEX |
| Вес | 1.99 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 600V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Brass |
| Reference Series | Micro-Fit(MX 3.0) |
| Number of Pins | 10P |
| Pitch | 3mm |
| Number of Rows | 2 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Row Spacing | 3mm |
| Number of PINs Per Row | 5 |
| Supplementary Features | Pillar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pins Structure | 2x5P |
| Y-Width of Bottom Edge on Board | 8.77mm |
| X-Length of Bottom Edge on Board (Spacing Line) | 18.65mm |
| Z-Height of the Board | 9.91mm |
| Current Rating-Signal | 8.5A |
