5600200720
5600200720
ПроизводительMOLEX
Партномер производителя5600200720
ОписаниеConnectors MOLEX 5600200720
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | MOLEX |
| Вес | 1.87 |
| Voltage Rating (Max) | 125V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Copper alloy |
| Reference Series | DuraClik(MX 2.0) |
| Number of Pins | 7P |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | - |
| Number of PINs Per Row | 7 |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Pins Structure | 1x7P |
| Current Rating-Signal | 3A |
