MX15EDGRHM-3.81-2*07P-GN01-Cu-A
MX15EDGRHM-3.81-2*07P-GN01-Cu-A
ПроизводительMAX
Партномер производителяMX15EDGRHM-3.81-2*07P-GN01-Cu-A
ОписаниеConnectors MAX MX15EDGRHM-3.81-2*07P-GN01-Cu-A
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | MAX |
| Вес | 10.6 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 300V |
| Connector Type | Board Side/Socket - Closed |
| Number of Pins | 14P |
| Pitch | 3.81mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of PINs Per Row | 7 |
| Mounting Type | Right-Angle Pin |
| Pin Structure | 2x7P |
| Current Rating | 8A |
| Termination style | Screw |
