CCX2N7002K
CCX2N7002K
ПроизводительChao He
Партномер производителяCCX2N7002K
ОписаниеTransistors/Thyristors Chao He CCX2N7002K
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Chao He |
| Вес | 0.032 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 4pF |
| Pd- Power Dissipation | 350mW |
| RDS(on) | 2.05Ω@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 60V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 300mA |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.6V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 28pF |
| Output Capacitance(Coss) | 11pF |
| Gate Charge(Qg) | 1.8nC |
